Науково-практичний коментар до ст. 115-1 Кодексу адміністративного судочинства України

Науково-практичний коментар до ст. 115-1 Кодексу адміністративного судочинства України

Стаття 115-1. Звернення суду України із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави
 
1. У разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі – іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов\’язковість якого надана Верховною Радою України.
2. Доручення суду України надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов\’язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено, – Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Коментар:
 
Суд України має право звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у разі, якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави.
 
У разі укладення відповідного міжнародного договору, згода на обов\’язковість якого надана Верховною Радою України, доручення суду України надсилається у порядку, встановленому цим міжнародним договором.
 
Якщо ж міжнародний договір з відповідною країною не був укладений, доручення суду України надсилається Міністерству закордонних справ України, яке в свою чергу передає доручення суду далі, з використанням власних дипломатичних каналів.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code