Науково-практичний коментар до ст. 183-1 Кодексу адміністративного судочинства України

Науково-практичний коментар до ст. 183-1 Кодексу адміністративного судочинства України

Стаття 183-1. Особливості провадження у справах за адміністративними позовами про примусове відчуження земельної ділянки, інших об\’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності
 
1. Право звернутися з адміністративним позовом про примусове відчуження земельної ділянки, інших об\’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності мають органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які відповідно до закону можуть викуповувати ці об\’єкти для суспільних потреб.
2. Адміністративні справи про примусове відчуження земельної ділянки, інших об\’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності розглядаються та вирішуються апеляційним адміністративним судом за місцем розташування нерухомого майна, що підлягає примусовому відчуженню.
3. Позовна заява про примусове відчуження земельної ділянки, інших об\’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності подається до адміністративного суду без сплати судового збору.
4. Суд вирішує адміністративні справи про примусове відчуження земельної ділянки, інших об\’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності протягом двох місяців з дня надходження позовної заяви.
5. У постанові адміністративного суду про задоволення позову зазначається інформація про:
об\’єкт примусового відчуження, його місцезнаходження, площу, кадастровий номер, цільове призначення, категорію земель;
умови попереднього повного відшкодування вартості земельної ділянки, інших об\’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, збитків, завданих власнику внаслідок примусового відчуження, та їх розмір, визначений відповідно до закону;
строк, протягом якого власник має звільнити земельну ділянку, інші об\’єкти нерухомого майна, що на ній розміщені;
джерело фінансування витрат, пов\’язаних із примусовим відчуженням.
6. Судом апеляційної інстанції у справах про примусове відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності є Вищий адміністративний суд України рішення якого є остаточним і оскарженню не підлягає.
7. Суд апеляційної інстанції розглядає справу у двомісячний строк з дня надходження апеляційної скарги.
8. Суд апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду не може повертати справу на новий розгляд.
9. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду справи.
 
Коментар:

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code