Науково-практичний коментар до ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України

Науково-практичний коментар до ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України

Стаття 240. Допуск Вищим адміністративним судом України справи до провадження
1. Вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією у складі п\’яти суддів Вищого адміністративного суду України, яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується, в порядку, встановленому частиною третьою статті 151 цього Кодексу.
2. Про допуск справи до провадження або відмову в такому допуску Вищий адміністративний суд України протягом п\’ятнадцяти днів з дня надходження заяви, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, – з дня надходження такої копії постановляє ухвалу. Ухвала постановляється без виклику осіб, які беруть участь у справі. Ухвала про допуск справи до провадження або про відмову в такому допуску повинна бути обґрунтованою.
3. Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами надсилається до Верховного Суду України протягом п\’яти днів з дня її постановлення. Копія ухвали про допуск справи надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску – особі, яка подала заяву.
4. Якщо за результатами розгляду питання про допуск справи до провадження з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, буде встановлено, що порушення Україною міжнародних зобов\’язань є наслідком недотримання норм процесуального права, Вищий адміністративний суд України постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та вирішує питання про необхідність витребування справи. Розгляд справи здійснюється колегією у складі п\’яти суддів Вищого адміністративного суду України за правилами, встановленими для перегляду справ у касаційному порядку.
 
Коментар:
 
Відповідно до статті, що коментується, вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегіально, колегією у складі п\’яти суддів Вищого адміністративного суду України.
 
Судді, що прийняли рішення, яке оскаржується, не можуть бути у складі колегії, що здійснюватиме вирішення питання про допуск справи до провадження. 
 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code