Науково-практичний коментар до ст. 82-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Науково-практичний коментар до ст. 82-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Стаття 82-6. Порушення встановлених правил і режиму експлуатації установок і виробництв з оброблення та утилізації відходів
Порушення встановлених правил і режиму експлуатації установок і виробництв з оброблення та утилізації відходів, а також полігонів для зберігання чи захоронення промислових, побутових та інших відходів (сміттєзвалищ, шлакосховищ, золовідвалів тощо) – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двох до п\’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Коментар:
Об\’єкт: встановлений порядок користування відходами. Використання відходів та здійснення операцій поводження з відходами регулюються нормативно-правовими актами, зазначеними у коментарі до ст. 824.
Об\’єктивна сторона полягає у: порушенні встановлених правил експлуатації установок і виробництв з оброблення та утилізації відходів, полігонів для зберігання чи захоронения промислових, побутових та інших відходів (сміттєзвалищ, шламосховищ, золовідвалів тощо); порушенні встановленого режиму експлуатації зазначених об\’єктів. Поняття оброблення та утилізації відходів – див. коментар до ст. 825, 824.
Виконання встановлених правил та режиму експлуатації зазначених об\’єктів забезпечує їх більш тривале та ефективне використання, а порушення – веде до їх непридатності та неможливості виконання ними відповідних функцій та застосування їх за призначенням.
Суб\’єкт: посадові особи відповідних об\’єктів.
Суб\’єктивна сторона характеризується виною у формі умислу.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code