Науково-практичний коментар до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Науково-практичний коментар до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Стаття 88-1. Порушення порядку придбання чи збуту об\’єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах
Порушення порядку придбання чи збуту об\’єктів тваринного або рослинного світу – тягне за собою накладення штрафу від трьох до п\’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об\’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
Ті самі дії, вчинені щодо об\’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об\’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть за собою накладення штрафу від дев\’яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об\’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
Порушення правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах – тягне за собою накладення штрафу від трьох до п\’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об\’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
 
Коментар:
 
Об\’єкт: встановлений порядок придбання та збуту об\’єктів тваринного або рослинного світу, правила тримання диких тварин у неволі або у напіввільних умовах. Предметом цього правопорушення є об\’єкти тваринного та рослинного світу.
Об\’єктивна сторона виражене у вчиненні таких дій: порушення порядку придбання об\’єктів тваринного або рослинного світу; порушення порядку збуту об\’єктів тваринного або рослинного світу; ті самі дії, вчинені щодо об\’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували у межах території та об\’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України; порушення правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах. Підприємствам, установам, організаціям і громадянам дозволяється добування (придбання) диких тварин з метою утримання і розведення у напіввільних умовах чи в неволі для використання цих тварин та отриманих продуктів їх життєдіяльності. Тварини, вилучені з природного середовища за відповідним дозволом чи іншим документом та за визначену у встановленому законодавством порядку плату, є власністю підприємств, установ, організацій та громадян, яким цей дозвіл чи інший документ було видано. Дикі тварини, що утримуються підприємствами, установами, організаціями та громадянами у напіввільних умовах чи в неволі без відповідного дозволу чи інших документів на право вилучення їх з природного середовища, що засвідчують законність їх набуття, вважаються незаконно набутими. Правила добування диких тварин, а також їх утримання і розведення у напіввільних умовах чи в неволі встановлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням з спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади з питань мисливського господарства та полювання і рибного господарства. Збут об\’єктів тваринного або рослинного світу регулюється відповідними норма¬тивними актами, порушення встановленого порядку збуту має наслідком адміністративну відповідальність за цією статтею. Забороняється збут незаконно добутої продукції полювання. Щодо об\’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували у межах території та об\’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – див. коментар до ст. 88.
Суб\’єкт: загальний, тобто осудна особа, яка досягла 16-річного віку.
Суб\’єктивна сторона може бути як у формі умислу, так і у формі необережності.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code