Науково-практичний коментар до ст. 111 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Науково-практичний коментар до ст. 111 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Стаття 111. Порушення правил безпеки польотів
Розміщення в районі аеродрому будь-яких знаків і пристроїв, схожих на маркірувальні знаки і пристрої, прийняті для розпізнання аеродромів, або спалювання піротехнічних виробів без дозволу адміністрації аеропорту, аеродрому, або влаштування об\’єктів, які сприяють масовому скупченню птахів, небезпечних для польотів повітряних суден, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від п\’ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від шістдесяти до п\’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Невиконання правил про розміщення нічних і денних маркірувальних знаків або пристроїв на будівлях і спорудах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від п\’ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від шістдесяти до п\’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пошкодження аеродромного устаткування, аеродромних знаків, повітряних суден та їх устаткування – тягне за собою накладення штрафу від п\’ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Прохід або проїзд без належного дозволу по території аеропортів (крім аеровокзалів), аеродромів, об\’єктів радіо- і світлозабезпечення польотів – тягне за собою накладення штрафу від шістдесяти до п\’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Виконання польотів з порушенням нормативно-правових актів, які регулюють діяльність авіації, – тягне за собою накладення штрафу від шістдесяти до п\’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Коментар:
Об\’єктом цього правопорушення є суспільні відносини в сфері забезпечення авіаційної безпеки. Забезпечення авіаційної безпеки – це комплекс заходів, а також людські та матеріальні ресурси, призначені для захисту авіації від актів незаконного втручання у її діяльність (ст. 71 Повітряного кодексу України). Порядок забезпечення виконання вимог авіаційної безпеки щодо охорони повітряних суден, важливих об\’єктів, пожежної безпеки, підтримання пропускного і внутрішнього об\’єктового режиму на аеродромах, в аеропортах та на інших авіаційних об\’єктах регламентується нормами, правилами і процедурами, передбаченими Державною програмою авіаційної безпеки цивільної авіації.
Об\’єктивна сторона правопорушення полягає у вчиненні активних дій або бездіяльності, що порушує перелічені у коментованій статті правила безпеки польотів.
Суб\’єктивна сторона: вина у формі умислу або необережності.
Суб\’єкт правопорушення: посадові особи та громадяни, яким виповнилося 16 років.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code