Науково-практичний коментар до ст. 116-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Науково-практичний коментар до ст. 116-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Стаття 116-1. Порушення правил випуску судна в плавання або допуск до керування судном осіб, які не мають відповідного документа 
Випуск (направлення) річкового судна в плавання без документів, що посвідчують належність судна, придатність його до плавання, з неукомплектованим екіпажем, при невідповідності технічного стану судна наявним документам, з порушенням установлених правил завантаження, норм пасажиромісткості, обмежень по району та умовам плавання, а також допуск до керування судном або його механізмами і обладнанням осіб, які не мають відповідного диплома (посвідчення, свідоцтва), – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Випуск у плавання маломірних суден, не зареєстрованих у встановленому порядку, або таких, що не пройшли технічного огляду, або мають несправності, з якими заборонено їх експлуатацію, або переобладнаних без відповідного дозволу, або неукомплектованих спорядженням, а також допуск до керування маломірними суднами осіб, які не мають права керування цими суднами, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за експлуатацію маломірних суден, від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 Коментар:
Об\’єктом цього правопорушення є порядок експлуатації суден, зокрема і маломірних.
Об\’єктивна сторона правопорушень, передбачених коментованою статтею, полягає у порушенні правил випуску судна в плавання або допуску до керування судном осіб, які не мають відповідного документа. Судно може бути допущене до плавання тільки після того, як буде встановлено, що воно задовольняє вимоги безпеки мореплавства, охорони людського життя і навколишнього природного середовища. Для перевірки суден, що виходять у плавання, має бути організований контрольний пост та випускні ворота. Якщо адміністрація бази не в змозі обладнати випускні ворота, то контрольні пости повинні бути організовані в зручних місцях. Вихід та повернення судна підлягає реєстрації в спеціальному журналі випуску суден у плавання. Перед виходом судна у плавання чергово-вахтова служба повинна перевірити стан судна, відповідність кваліфікації і стану (відсутність зовнішніх ознак вживання наркотиків і алкоголю, надмірної утоми) судноводія та дотримання інших вимог безпеки судноводіння згідно з чинним законодавством. Заборона на випуск маломірних суден у плавання здійснюється: якщо кількість пасажирів перевищує допустиму для цього конкретного судна; якщо судно або його обладнання не відповідає вимогам безпеки судноводіння, установленим національним законодавством; якщо судноводій чи пасажири перебувають у нетверезому стані або в стані наркотичного сп\’яніння; коли фактичний чи прогнозований стан вітру, хвиль та інших гідрометеорологічних факторів не сприяє безпечному плаванню; коли база не має дозволу на експлуатацію.
Суб\’єктивна сторона правопорушень, передбачених коментованою статтею, є виною у формі умислу або необережності.
Суб\’єктами правопорушення, передбаченого коментованою статтею, можуть бути лише посадові особи, до компетенції яких належить випуск (направлення) судна в плавання та допуск осіб до керування маломірними судами.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code