Науково-практичний коментар до ст. 121-2 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Науково-практичний коментар до ст. 121-2 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Стаття 121-2. Порушення правил перевезення пасажирів при наданні послуг з перевезення пасажирів
Перевезення водіями транспортних засобів, що працюють у режимі маршрутних таксі, пасажирів понад максимальну кількість, передбачену технічною характеристикою транспортного засобу або визначену в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, а також перевезення водіями транспортних засобів, що здійснюють міжміські чи міжнародні перевезення, пасажирів, кількість яких перевищує кількість місць для сидіння, передбачену технічною характеристикою транспортного засобу або визначену в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п\’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушення водіями транспортних засобів, що працюють у режимі маршрутних таксі, правил зупинки під час здійснення посадки (висадки) пасажирів – тягне за собою накладення штрафу від п\’ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Перевезення пасажирів на автобусному маршруті протяжністю понад п\’ятсот кілометрів одним водієм – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п\’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
 Коментар:
 
1. Об\’єктом даного адміністративного проступку є встановлений порядок реєстрації та експлуатації транспортних засобів (див. Правила дорожнього руху, Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. Порядок і умови організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом).
2. Об\’єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:
1) перевезення водіями транспортних засобів, що працюють у режимі маршрутних таксі, пасажирів понад максимальну кількість, передбачену технічною характеристикою транспортного засобу або визначену в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, а також перевезення водіями транспортних засобів, що здійснюють міжміські чи міжнародні перевезення, пасажирів, кількість яких перевищує кількість місць для сидіння, передбачену технічною характеристикою транспортного засобу або визначену в реєстраційних документах на цей транспортний засіб (формальний склад);
2) порушення водіями транспортних засобів, що працюють у режимі маршрутних таксі, правил зупинки під час здійснення посадки (висадки) пасажирів (формальний склад);
3) перевезення пасажирів на автобусному маршруті протяжністю понад п\’ятсот кілометрів одним водієм (формальний склад).
3. Суб\’єкт адміністративного проступку – спеціальний (водій транспортного засобу, тобто особа, яка в установленому порядку отримала дозвіл на керування транспортним засобом – водійське посвідчення тощо). Відповідно до ст. 15 Закону України \”Про дорожній рух\” право на керування транспортними засобами надається: мототранспортними засобами і мотоколясками – з шістнадцятирічного віку; автомобілями всіх видів і категорій (за винятком автобусів і вантажних автомобілів, обладнаних для перевезення більше восьми пасажирів), трамваями і тролейбусами – з вісімнадцятирічного віку; автобусами і вантажними автомобілями, обладнаними для перевезення більше восьми пасажирів, – з дев\’ятнадцятирічного віку.
4. Суб\’єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й формі необережності (щодо складу правопорушення, передбаченого ч. З цієї статті тільки у формі прямого чи непрямого умислу).

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code