Науково-практичний коментар до ст. 127-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Науково-практичний коментар до ст. 127-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Стаття 127-1. Порушення порядку видачі документа про технічну справність транспортного засобу та порядку видачі спеціального знака державного зразка про укладення договору обов\’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних
Видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов\’язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від вісімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов\’язковому технічному контролю, без проведення перевірки його технічного стану – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Видача спеціального знака державного зразка з порушенням встановленого Законом порядку укладення договору обов\’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, що підлягають обов\’язковому технічному контролю, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Доповнено статтею 127 згідно із Законом України від 24.09.2008 р. № 586-VI; у редакції Закону України від 05.07.2011 р. № 3565-VI)
 
 Коментар:
1. Об\’єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (див. Закон України \”Про дорожній рух\”, Правила дорожнього руху).
2. Об\’єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:
1) видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов\’язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу;
2) видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов\’язковому технічному контролю, без проведення перевірки його технічного стану;
 
3) видача спеціального знака державного зразка з порушенням встановленого Законом порядку укладення договору обов\’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, що підлягають обов\’язковому технічному контролю.
Всі склади – формальні.
3. Суб\’єкт адміністративного проступку – спеціальний (посадові особи).
4. Суб\’єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу.
 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code