Науково-практичний коментар до ст. 132-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Науково-практичний коментар до ст. 132-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Стаття 132-1. Порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів та правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами
Порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами – тягне за собою накладення штрафу на водіїв від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів, громадян – суб\’єктів господарської діяльності – від сорока до п\’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Доповнено статтею 132 згідно із Законом України від 24.09.2008 р. № 586-УІ)
 
Коментар:
1. Об\’єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (див. Закон України \”Про дорожній рух\”, Правила дорожнього руху, Закон України \”Про перевезення небезпечних вантажів\”, Правила перевезення небезпечних вантажів).
2. Об\’єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:
1) порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів;
2) порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами.
Обидва склади – формальні.
3. Суб\’єкт адміністративного проступку- спеціальний (водії транспортних засобів; посадові особи, відповідальні за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, уповноважені з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів; громадяни – суб\’єкти підприємницької діяльності).
4. Суб\’єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу або необережності.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code