Науково-практичний коментар до ст. 162-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Науково-практичний коментар до ст. 162-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України

 
Стаття 162-1. Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті
Умисне ухилення службових осіб підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності або громадян – суб\’єктів підприємницької діяльності від повернення в Україну у передбачені законом строки виручки в іноземній валюті від реалізації на експорт товарів (робіт, послуг) або інших матеріальних цінностей, отриманих від цієї виручки, а також умисне приховування будь-яким способом такої виручки, товарів або інших матеріальних цінностей –  тягне за собою накладення штрафу від шестисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або умисне ухилення від повернення виручки в іноземній валюті, товарів або інших матеріальних цінностей, отриманих від цієї виручки, або умисне приховування будь-яким способом такої виручки, товарів або інших матеріальних цінностей у великих розмірах – тягнуть за собою накладення штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частинами першою та другою цієї статті, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах,- тягнуть за собою накладення штрафу від трьох тисяч до п\’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Примітка. 1. Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті, товарів або інших матеріальних цінностей, отриманих від цієї виручки, чи приховування будь-яким способом такої виручки, товарів або інших матеріальних цінностей визнаються вчиненими у великому розмірі, якщо ця виручка, товари або інші матеріальні цінності в тисячу і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян (у перерахунку у валюту України за офіційним курсом національної валюти, визначеним Національним банком України на останній день строку, передбаченого законодавством для перерахування виручки в іноземній валюті з-за кордону).
2. Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті, товарів або інших матеріальних цінностей, отриманих від цієї виручки, чи приховування будь-яким способом такої виручки, товарів або інших матеріальних цінностей визнаються вчиненими в особливо великому розмірі, якщо ця виручка, товари або інші матеріальні цінності у три тисячі і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян (у перерахунку у валюту України за офіційним курсом національної валюти, визначеним Національним банком України на останній день строку, передбаченого законодавством для перерахування виручки в іноземній валюті з-за кордону).
 Коментар:
 
Дане правопорушення відноситься до сфери підприємницької діляьності.
 
Суб\’єктом правопорушення є службова особа юридичної або фізичної особи, зареєстрованої як суб\’єкт підприємницької діяльності у відповідності до чинного законодавства України.
 
Об\’єктом правопорушення є державні та суспільні інтереси, пов\’язані із необхідністю поповнення фіскальними органами державного бюджету.    
 
Фіскальні органи України розглядають справи про адміністративні правопорушення. Уповноважені на те посадові особи органів Державної фіскальної служби мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у тому числі у випадку ухилення від повернення виручки в іноземній валюті.
 
Від імені органів ДПС України розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники органів ДПС та їх заступники.
 
Статтею 255 КУпАП передбачено, що уповноважені на те посадові особи органів ДПС мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у випадку, зокрема, ухилення від повернення виручки в іноземній валюті (ст.162-1).
 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code