Науково-практичний коментар до ст. 162-2 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Науково-практичний коментар до ст. 162-2 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Стаття 162-2. Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків
Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків фізичних осіб, вчинене громадянином України, який постійно проживає на її території, а так само валютних рахунків юридичних осіб, що діють на території України, вчинене службовою особою підприємства, установи чи організації або за її дорученням іншою особою, а також вчинення зазначених дій громадянином – суб\’єктом підприємницької діяльності – тягне за собою накладення штрафу від п\’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення,- тягнуть за собою накладення штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 Коментар:
 
Дана стаття КУпАП покликана необхідністю контролювати обіг коштів та отримання прибутку, а також протидіяти ухиленню від сплати податків.
 
Суб\’єктом правопорушення може бути як суб\’єкт підприємницької діяльності, так і громадянин, не суб\’єкт підприємницької діяльності, який постійно проживає на території України.
 
Статтею 255 КУпАП передбачено, що уповноважені на те посадові особи органів фіскальної служби мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, зокрема, у випадку незаконного відкриття або використання за межами України валютних рахунків (ст.162-2 КУпАП). 
 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code