Науково-практичний коментар до ст. 164-8 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Науково-практичний коментар до ст. 164-8 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Стаття 164-8. Недотримання квоти демонстрування національних фільмів при використанні національного екранного часу
Недотримання суб\’єктами кінематографії та телебачення квоти демонстрування національних фільмів привикористанні національного екранного часу – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від шістдесяти до дев\’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від дев\’яноста до ста п\’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 Коментар:
Об\’єктом правопорушення є суспільні відносини у сфері державної політики в кінематографії. Державна політика в кінематографії полягає у визнанні кінематографії галуззю культури, а національного фільму – надбанням культури українського народу і здійснюється шляхом державної підтримки суб\’єктів кінематографії України. Держава сприяє виробництву, розповсюдженню та демонструванню національних фільмів у кіно-, відеомережі та на каналах мовлення телебачення, збереженню, відновленню національної та кращих зразків світової кінематографічної спадщини, вживає заходів для повернення в Україну національної кінематографічної спадщини, що перебуває за її межами.
Об\’єктивна сторона правопорушення, передбаченого коментованою статтею, полягає у порушенні суб\’єктами кінематографії та телебачення квоти демонстрування національних фільмів при використанні національного екранного часу. Відповідно до вимог ст. 22 Закону України «Про кінематографію» від 13.01.1998 р. № 9/98-ВР, для сприяння виробництву національних фільмів, а також доступу глядачів до перегляду творів національної кінематографічної спадщини встановлюється квота демонстрування національних фільмів, яка становить не менше 30% національного екранного часу. Ця квота є обов\’язковою для всіх демонстраторів фільмів у кіно-, відеомережі та на каналах мовлення телебачення України. Положення про національний екранний час та го використання суб\’єктами кінематографії та телебачення затверджується Кабінетом Острів України.
Розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп\’ютерних програм, баз даних, упаковки яких не марковані контрольними марками або марковані контрольними марками, що мають серію чи містять інформацію, які не відповідають носію цього примірника, або номер, який не відповідає даним Єдиного реєстру одержувачів контрольних марок, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією цих примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп\’ютерних програм, баз даних.
Та сама дія, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, – тягне за собою накладення штрафу від п\’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією цих примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп\’ютерних програм, баз даних.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code