Науково-практичний коментар до ст. 164-15 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Науково-практичний коментар до ст. 164-15 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Стаття 164-15. Приховування стійкої фінансової неспроможності
Умисне приховування громадянином – засновником (учасником) або службовою особою суб\’єкта господарської діяльності своєї стійкої фінансової неспроможності шляхом подання недостовірних відомостей, якщо це завдало великої матеріальної шкоди кредиторові, – тягне за собою накладення штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Примітка. Велика матеріальна шкода має місце, коли її розмір у п\’ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
 Коментар:
 
Об\’єктом даного адміністративного правопорушення є суспільні відносини у сфері господарської діяльності (див. Господарський кодекс України, Закон України \”Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом\”).
Об\’єктивна сторона правопорушення виражається в приховуванні громадянином – засновником (учасником) або службовою особою суб\’єкта господарської діяльності своєї стійкої фінансової неспроможності шляхом подання недостовірних відомостей, якщо це завдало великої матеріальної шкоди кредиторові (матеріальний). Обов\’язковою ознакою даного складу правопорушення є матеріальна шкода у великому розмірі (8500 грн. і більше).
Як передбачено ч. 1 статті 209, ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України, у разі нездатності суб\’єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов\’язання перед іншими особами інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб\’єкт (боржник) визнається неспроможним. Неспроможність суб\’єкта господарювання, що виникла через недостатність його манна задовольнити вимоги кредиторів, має наслідком оголошення його за рішенням суду банкрутом. Згідно ст. 1 ЗУ \”Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом\” неплатоспроможність- це неспроможність суб\’єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов\’язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов\’язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов\’язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов\’язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності. Таким чином, під стійкою фінансовою неспроможністю суб\’єкта господарської діяльності пропонуємо розуміти такий його фінансовий і майновий стан, за якого цей суб\’єкт не здатен виконати свої зобов\’язання перед кредитором. Під кредитором слід розуміти в аспекті положень коментованої статті будь-яку юридичну або фізичну особу, яка має належно оформлені і підтверджені документально майнові (в тому числі, грошові) вимоги до суб\’єкта господарювання, від імені якого надано недостовірні відомості.
Суб\’єкт адміністративного правопорушення – громадянин – засновник (учасник) або службова особа суб\’єкта господарської діяльності.
Суб\’єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини виключно у формі прямого умислу.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code