Науково-практичний коментар до ст. 185-5 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Науково-практичний коментар до ст. 185-5 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Стаття 185-5. Перешкоджання явці до суду народного засідателя
Перешкоджання посадовою особою під будь-яким приводом явці до суду народного засідателя для виконання покладених на нього обов\’язків – тягне за собою накладення штрафу від п\’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Коментар:
 
Об\’єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері судочинства. Зазначені відносини регулюються Законом України «Про судоустрій України» від 07.02.2002 р. № 3018-ІІІ та іншими нормативно-правовими актами. Відповідно до ч. З ст. 5 Закону України «Про судоустрій України» народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних. Участь народних засідателів і присяжних у здійсненні правосуддя є їхнім громадянським обов\’язком.
Об\’єктивна сторона правопорушення, передбаченого коментованою статтею, полягає у створенні посадовою особою під будь-яким приводом перешкод у явці до суду народного засідателя для виконання покладених на нього обов\’язків. Це може бути зміна графіка роботи на виробництві, направлення у відрядження, залучення до виконання інших громадських доручень та ін.
Суб\’єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.
Суб\’єктами правопорушення є посадові особи підприємств, організацій та установ усіх форм власності.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code