Науково-практичний коментар до ст. 189-2 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Науково-практичний коментар до ст. 189-2 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Стаття 189-2. Порушення правил виготовлення та порядку обліку і зберігання печаток та штампів, а так само виготовлення, ввезення, реалізація та використання самонабірних печаток
Порушення правил виготовлення печаток та штампів (крім самонабірних), а так само виготовлення, ввезення, реалізація та використання самонабірних печаток – тягнуть за собою накладення штрафу від п\’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушення порядку обліку і зберігання печаток та штампів, що потягло за собою їх втрату, – тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Коментар:
 
Об\’єктом цих правопорушень є порядок виготовлення, обліку і зберігання печаток та штампів, а також порядок виготовлення, ввезення, реалізації та використання самонабірних печаток.
Об\’єктивна сторона правопорушень, передбачених коментованою статтею, полягає у порушенні правил виготовлення печаток та штампів (крім самонабірних), правил виготовлення, ввезення, реалізації та використання самонабірних печаток, порушенні порядку обліку і зберігання печаток та штампів, що спричинило їх втрату (див. коментар до ст. 189).
Суб\’єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.
Суб\’єктом правопорушення можуть бути особи, яким виповнилося 16 років.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code