Науково-практичний коментар до ст. 212-15 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Науково-практичний коментар до ст. 212-15 Кодексу про адміністративні правопорушення України

Стаття 212-15. Порушення порядку надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення виборчої кампанії
Порушення порядку надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення виборчої кампанії, якщо у зазначених діях відсутній склад злочину, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від п\’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Коментар:
 
Об\’єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері охорони конституційного ладу України та виборчого процесу, спрямовані на забезпечення дотримання належного порядку фінансування агітації.
Об\’єктивна сторона цього правопорушення полягає в порушенні порядку надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення виборчої кампанії. У випадку порушення встановленого законом порядку надання фінансової (матеріальної) підтримки у великому розмірі, дане діяння слід кваліфікувати за ст. 159і Кримінального кодексу України.
Суб\’єктами цього правопорушення може бути як громадяни так і посадові особи. Суб\’єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі умислу.
Протокол про зазначене правопорушення мають право складати голова, заступник голови, секретар, інші члени виборчої комісії, комісії з референдуму.
Справи про правопорушення, передбачені цією статтею, розглядаються суддями районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code