Науково-практичний коментар до ст. 170 Цивільного процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 170 Цивільного процесуального кодексу України

Стаття 170. Наслідки неявки в судове засідання свідка, експерта, спеціаліста, перекладача
 
1. У разі неявки в судове засідання свідка, експерта, спеціаліста, перекладача суд заслуховує думку осіб, які беруть участь у справі, про можливість розгляду справи за відсутності свідка, експерта, спеціаліста, перекладача, які не з\’явилися, та постановляє ухвалу про продовження судового розгляду або про відкладення розгляду справи на певний строк. Одночасно суд вирішує питання про відповідальність свідка, експерта, спеціаліста, перекладача, які не з\’явилися.
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР
до статті 170 Цивільного процесуального кодексу України
1. У разі неявки в судове засідання свідка, експерта, спеціаліста, перекладача суд заслуховує думку осіб, які беруть участь у справі, про можливість розгляду справи за відсутності свідка, експерта, спеціаліста, перекладача, які не з\’явилися. Можливість продовження розгляду справи залежить від того на якій стадії перебуває судовий розгляд, чи є можливість вчинення процесуальних дій, які не потребують участі експертів, спеціалістів, перекладачів, які не з\’явилися.
У разі неявки перекладача, судовий розгляд слід відкласти, оскільки в іншому випадку, будуть порушені процесуальні права особи, яка не володіє українською мовою.
Про продовження судового розгляду або про відкладення розгляду справи на певний строк суд постановляє ухвалу.
2. Одночасно з вирішенням питання про продовження або відкладення розгляду справи і незалежно від цього, суд вирішує питання про відповідальність учасника, який не з\’явився.
Відповідальність за неявку до суду може наставати за ст. 185-3 КпАП України. Реальне притягнення до відповідальності за цієї нормою ускладнюється тим, що суд не може встановити усі елементи адміністративного правопорушення, а головним чином вину особи, яка не з\’явилася.
Коментована норма надає суду право застосувати до особи, яка не з\’явилася, заходи відповідальності, але не зобов\’язує суд це робити.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code