Науково-практичний коментар до ст. 188 Цивільного процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 188 Цивільного процесуального кодексу України

Стаття 188. Відтворення звукозапису, демонстрація відеозапису і їх дослідження
 
1. Під час відтворення звукозапису, демонстрації відеозапису, що мають приватний характер, а також під час їх дослідження застосовуються правила цього Кодексу щодо оголошення і дослідження змісту особистого листування і телеграфних повідомлень.
2. Відтворення звукозапису і демонстрація відеозапису проводяться в судовому засіданні або в іншому приміщенні, спеціально підготовленому для цього, з відображенням у журналі судового засідання особливостей оголошуваних матеріалів і зазначенням часу демонстрації. Після цього суд заслуховує пояснення осіб, які беруть участь у справі.
3. У разі потреби відтворення звукозапису і демонстрація відеозапису можуть бути повторені повністю або у певній частині.
4. З метою з\’ясування відомостей, що містяться у матеріалах звуко- і відеозапису, а також у зв\’язку з надходженням заяви про їх фальшивість судом може бути залучено спеціаліста або призначено експертизу.
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР
до статті 188 Цивільного процесуального кодексу України
1. Терміни звуко- і відеозапис, що застосовуються у коментовані статті підлягають розширеному тлумаченню. Відтворення кінозйомки також повинно відбуватися у відповідності із положенням, що зазначене в статті, що коментується.
Під час відтворення звукозапису, демонстрації відеозапису, що мають приватний характер, а також під час їх дослідження застосовуються правила ЦПК щодо оголошення і дослідження змісту особистого листування і телеграфних повідомлень (див. коментар до ст. 186 ЦПК).
2. Відтворення звукозапису, демонстрація відеозапису і їх дослідження повинне відбуватися у залі судового засідання або спеціально обладнаному для цього приміщенні, тобто в приміщенні, де встановлена необхідна звуко- та відеовідтворююча апаратура.
У протоколі (журналі) судового засідання фіксуються особливості матеріалів звукозапису, демонстрації запису та зазначається час їхньої демонстрації.Після цього суд заслуховує пояснення осіб, які беруть участь у справі.
У разі потреби відтворення звукозапису і демонстрація відеозапису можуть бути повторені повністю або у певній частині. Такі дії суд проводить, коли є якісь неточності, суперечності чи щось незрозуміло з приводу відтворення звукозапису і демонстрації відеозапису.
З метою з\’ясування відомостей, що містяться у матеріалах звуко- і відеозапису, а також у зв\’язку з надходженням заяви про їх фальшивість судом може бути залучено спеціаліста або призначено експертизу.
Експерт з приводу поставлених перед ним питань дає вмотивований висновок, який долучається до справи.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code