Науково-практичний коментар до ст. 204 Цивільного процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 204 Цивільного процесуального кодексу України

Стаття 204. Відновлення провадження у справі
 
1. Провадження у справі відновлюється ухвалою суду за заявою особи, яка бере участь у справі, або з ініціативи суду після усунення обставин, що викликали його зупинення.
2. З дня відновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується.
3. Після відновлення провадження суд викликає сторони та інших осіб, які беруть участь у справі, і продовжує судовий розгляд за правилами глави 4 розділу III цього Кодексу.
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР
до статті 204 Цивільного процесуального кодексу України
1. Після усунення обставин, що стали підставами зупинення, провадження у справі відновлюється. Ініціаторами відновлення можуть бути як особи, які беруть участь у справі, так і сам суд. До заяви про відновлення провадження додаються докази, які свідчать про закінчення дії обставини, у зв\’язку з якою провадження зупинялося.
2. Питання про відновлення провадження розглядаються судом без виклику осіб, які беруть участь у справі. Проте, суд має право викликати їх для з\’ясування необхідних обставин.
Про відновлення провадження в справі суддя (суд) постановляє ухвалу, яка не є самостійним об\’єктом оскарження. Заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги при оскарженні судового рішення у справі. Не може бути оскаржена ухвала про відновлення провадження і тоді, коли підстав для відновлення не було.
Після відновлення провадження справа розглядається за загальними правилами ЦПК, зокрема, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, викликаються в суд на загальних підставах. Судовий розгляд продовжується з тієї стадії, на якій його було зупинено.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code