Науково-практичний коментар до ст. 248 Цивільного процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 248 Цивільного процесуального кодексу України

Стаття 248. Підготовка справи до розгляду
 
1. Суд до початку розгляду справи встановлює осіб (родичів, співробітників тощо), які можуть дати свідчення про фізичну особу, місцеперебування якої невідоме, а також запитує відповідні організації за останнім місцем проживання відсутнього (житлово-експлуатаційні організації, органи внутрішніх справ або органи місцевого самоврядування) і за останнім місцем роботи про наявність відомостей щодо фізичної особи, місцеперебування якої невідоме.
2. Одночасно суд вживає заходів через органи опіки та піклування щодо встановлення опіки над майном фізичної особи, місцеперебування якої невідоме, якщо опіку над майном ще не встановлено.
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР
до статті 248 Цивільного процесуального кодексу України
1. Відповідно до п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України N 5 від 12.06.2009 р. \”Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду\”, ураховуючи особливості провадження, попереднє судове засідання не проводиться у наказному та окремому провадженнях. Однак у справах окремого провадження, зокрема, при розгляді справ про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою, здійснюються певні підготовчі дії, визначені законом.
Коментована стаття передбачає особливості підготовки справи до розгляду, покладаючи на суд обов\’язок вчинити конкретні дії.
Предметом доказування у даних справах є обставини, які підтверджують відсутність відомостей про місце перебування особи у місці її постійного проживання протягом певного часу. Такі обставини можуть підтвердити лише особи, які найчастіше контактували з особою, місцеперебування якої невідоме. Тому суд в порядку підготовки справи до судового розгляду визначає коло осіб, які можуть повідомити дані про відсутню фізичну особу, надсилає запити відповідним організаціям за останнім місцем проживання та місцем роботи відсутнього.
2. Водночас суд через органи опіки та піклування вживає заходів щодо встановлення опіки над майном відсутньої особи.
Збирання даних здійснюється у формі запитів. Закон не передбачає можливості оголошення розшуку особи по даних справах.
Підготовка справи до судового розгляду, як і в інших випадках, має завершуватися постановленням ухвали про призначення справи до судового розгляду з викликом і повідомленнями учасників процесу.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code