Науково-практичний коментар до ст. 257 Цивільного процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 257 Цивільного процесуального кодексу України

Стаття 257. Підсудність
1. Заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
2. Підсудність справ за заявою громадянина України, який проживає за її межами, про встановлення факту, що має юридичне значення, визначається за його клопотанням ухвалою судді Верховного Суду України.
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР
до статті 257 Цивільного процесуального кодексу України
1. Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, порушуються в суді шляхом подання письмової заяви. Така заява подається за місцем проживання фізичної особи – заявника.
2. Відповідно до ст. 29 ЦК місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово. Водночас має значення зареєстроване місце проживання (місце перебування).
3. Підсудність справ за заявою громадянина України, який проживає за її межами, про встановлення факту, що має юридичне значення, визначається за його клопотанням ухвалою судді ВС України. Відповідна позовна заява разом з усіма додатками та клопотанням про визначення підсудності надсилається ВС України. Позовна заява разом з ухвалою судді ВС України надсилається до належного суду. Ухвала оскарженню не підлягає.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code