Науково-практичний коментар до ст. 265 Цивільного процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 265 Цивільного процесуального кодексу України

Стаття 265. Строк пред\’явлення позову заявником до держателя втраченого цінного папера або векселя
 
1. Якщо держатель втраченого цінного папера на пред\’явника або векселя подасть заяву до суду, суд постановляє ухвалу про залишення заяви про визнання втраченого цінного папера на пред\’явника або векселя недійсним та відновлення прав на нього без розгляду та встановлює строк для пред\’явлення заявником позову в загальному порядку до держателя цього цінного папера на пред\’явника або векселя про їх витребування.
2. Строк пред\’явлення позову заявником до держателя втраченого цінного папера на пред\’явника або векселя не може бути більшим двох місяців.
3. Якщо заявник у встановлений судом строк не пред\’явить позову до держателя втраченого цінного папера на пред\’явника або векселя, суд постановляє ухвалу про зняття заборони здійснювати будь-які операції за цінним папером на пред\’явника або за векселем.
4. Копія ухвали надсилається особам, зазначеним у частині другій статті 262 цього Кодексу.
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР
до статті 265 Цивільного процесуального кодексу України
1. Цією статтею передбачені наслідки подання заяви держателя цінного папера (векселя). В такому випадку виникає спір про право на цінні папери між держателем та заявником – особою, яка втратила цінний папір на пред\’явника або вексель.
Суд в порядку окремого провадження не може вирішити цей спір, тому постановляє ухвалу про залишення заяви про визнання втраченого цінного папера на пред\’явника або векселя недійсним та відновлення прав на нього без розгляду.
Постановлення такої ухвали надає право заявнику у строк, встановлений судом, пред\’явити позов в загальному порядку до держателя втраченого цінного папера на пред\’явника або векселя про їх витребування. Конкретний строк встановлюється судом, але не може перевищувати двох місяців.
У разі пропущення строку, встановленого судом, для пред\’явлення позову заявником до держателя втраченого цінного папера на пред\’явника або векселя суд своєю ухвалою знімає (скасовує) заборону здійснювати будь-які операції за цінним папером на пред\’явника або за векселем. Інших правових наслідків пропуску цього строку законом не передбачено.
2. Копія ухвали про зняття заборони здійснювати будь-які операції за цінним папером на пред\’явника або за векселем надсилається особам, зазначеним у ч. 2 ст. 262 ЦПК, тобто емітенту втраченого цінного папера на пред\’явника, зобов\’язаним за векселем особам (у справі про визнання недійсним втраченого векселя та відновлення прав на нього), якщо їх адреси відомі суду, а також на адресу всіх нотаріусів відповідного нотаріального округу, на території якого знаходиться місце платежу за векселем.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code