Науково-практичний коментар до ст. 267 Цивільного процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 267 Цивільного процесуального кодексу України

Стаття 267. Вирішення справи
 
1. За результатами розгляду справи суд ухвалює рішення про визнання втраченого цінного папера на пред\’явника або векселя недійсним або про відмову в задоволенні заявленої вимоги. Рішення про визнання втраченого цінного папера на пред\’явника або векселя недійсним є підставою для видачі заявникові цінного папера на пред\’явника замість визнаного недійсним або проведення визначених ним операцій; для здійснення платежу за векселем або для видачі заявникові векселя замість визнаного недійсним та для відновлення зобов\’язаними за векселем особами передавальних написів.
2. Рішення суду про визнання недійсним втраченого цінного папера на пред\’явника або векселя публікується в порядку, встановленому частиною другою статті 263 цього Кодексу.
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР
до статті 267 Цивільного процесуального кодексу України
1. Рішення суду по даній категорії справ повинно відповідати загальним вимогам, які ставляться до рішень суду відповідно до ст. 215 ЦПК.
2. У разі задоволення вимоги заявника, суд ухвалює рішення про визнання втраченого цінного папера на пред\’явника або векселя недійсним. Таке рішення є підставою для видачі заявникові цінного папера на пред\’явника замість визнаного недійсним або проведення визначених ним операцій; для здійснення платежу за векселем або для видачі заявникові векселя замість визнаного недійсним та для відновлення зобов\’язаними за векселем особами передавальних написів.
3. Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку.
4. Рішення суду публікується у пресі після набрання ним законної сили. Публікація робиться за рахунок заявника у місцевій газеті за місцезнаходженням емітента цінного папера або за місцем платежу векселя, а також в одному з офіційних друкованих видань.
Відповідно до Указу Президента України \”Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності\” від 10.06.97 р. N 503/97 офіційними друкованими виданнями є: \”Офіційний вісник України\”; газета \”Урядовий кур\’єр\”. Офіційними друкованими виданнями, в яких здійснюється офіційне оприлюднення законів та інших актів Верховної Ради України, є також газети \”Голос України\”, \”Відомості Верховної Ради України\”. Офіційним друкованим виданням, в якому здійснюється офіційне оприлюднення законів, актів Президента України, є також інформаційний бюлетень \”Офіційний вісник Президента України\”.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code