Науково-практичний коментар до ст. 291 Цивільного процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 291 Цивільного процесуального кодексу України

Стаття 291. Суди апеляційної інстанції
 
1. Апеляційною інстанцією у цивільних справах є судові палати у цивільних справах апеляційних загальних судів, у межах територіальної юрисдикції яких знаходиться місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР
до статті 291 Цивільного процесуального кодексу України
1. Судоустрій в Україні визначається Конституцією України та Законом України \”Про судоустрій і статус суддів\”. В Україні утворюються і діють суди загальної юрисдикції та Конституційний Суд України.
Відповідно до ст. 26 Закону України \”Про судоустрій і статус суддів\” від 07.07.2010 р. у системі судів загальної юрисдикції діють апеляційні суди як суди апеляційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних, господарських, адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення. Апеляційними судами з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення є: апеляційні суди областей, апеляційні суди міст Києва та Севастополя, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим.
В апеляційних судах утворюються судові палати. У складі загального апеляційного суду утворюються судова палата у цивільних справах та судова палата у кримінальних справах. Саме колегії суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду здійснюють перегляд рішень і ухвал суду першої інстанції, ухвалених та постановлених в порядку цивільного судочинства, що не набрали законної сили.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code