Науково-практичний коментар до ст. 340 Цивільного процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 340 Цивільного процесуального кодексу України

Стаття 340. Підстави для скасування рішення із закриттям провадження в справі або залишенням заяви без розгляду
 
1. Судове рішення підлягає скасуванню в касаційному порядку із закриттям провадження у справі або залишенням заяви без розгляду з підстав, визначених статтями 205 і 207 цього Кодексу.
2. Якщо суд першої або апеляційної інстанції ухвалив законне і обґрунтоване рішення, смерть фізичної особи чи припинення юридичної особи – сторони в спірних правовідносинах, що не допускають правонаступництва, після ухвалення рішення не може бути підставою для застосування положення частини першої цієї статті.
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР
до статті 340 Цивільного процесуального кодексу України
1. Підстави для скасування рішення із закриттям провадження в справі або залишенням заяви без розгляду визначені ст. ст. 205 і 207 ЦПК. Докладніше див. коментар до ст. 205 і 207 ЦПК.
2. Скасовуючи рішення і закриваючи провадження в справі або залишаючи позов без розгляду, суд касаційної інстанції зобов\’язаний додержувати вимог закону щодо порядку виконання таких дій і вирішення питань, які виникають в процесі їх здійснення. Зокрема, в разі закриття провадження в справі у зв\’язку з відмовою позивача від позову або укладенням мирової угоди сторін суд другої інстанції повинен додержувати вимог ст. ст. 174 і 175 ЦПК, при укладенні сторонами договору про передачу спору на розгляд третейського суду – перевірити, чи можна даний спір розв\’язувати в третейському суді та ін. Закриваючи провадження в справі або залишаючи позов без розгляду, суд повинен вирішити питання про поворот виконання рішення, коли воно було повністю або частково виконане (ст. 380 ЦПК).

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code