Науково-практичний коментар до ст. 18 Цивільного процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 18 Цивільного процесуального кодексу України

Стаття 18. Захист цивільних прав нотаріусом
 
1. Нотаріус здійснює захист цивільних прав шляхом вчинення виконавчого напису на борговому документі у випадках і в порядку, встановлених законом.
 
Коментар:
 
Коментована стаття визначає спосіб захисту цивільних прав нотаріусом. Таким способом є вчинення нотаріусом виконавчого напису на боргових документах. Вчинення виконавчого напису є однією із нотаріальних дій, які вчиняються нотаріусами відповідно до положень Закону України \”Про нотаріат\” (п. 19 ст. 34 та ст. 36).
 
Для визначення випадків та порядку вчинення виконавчого напису коментована статті відсилає до спеціального законодавства, яким є перш за все Закон України \”Про нотаріат\”. Вчиненню виконавчих написів присвячена Глава 14 вказаного закону.
 
Виконавчі написи вчиняються нотаріусами на документах, що встановлюють заборгованість Для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна. Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів, визначається постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 р. N 1172 \”Про затвердження переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів\”.
 
Порядок вчинення нотаріусами виконавчих написів на боргових документів встановлюється Розділом 32 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 3 березня 2004 року N 20/5. Стягнення за виконавчим написом провадиться в порядку, встановленому Законом України \”Про виконавче провадження\”.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code