Науково-практичний коментар до ст. 50-1 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 50-1 Цивільного кодексу України

Стаття 50(1). Обов\’язки фізичної особи – підприємця за зобов\’язаннями, пов\’язаними з припиненням її підприємницької діяльності
 
1. Фізична особа – підприємець письмово повідомляє державного адміністратора, кредиторів про прийняте рішення щодо припинення її підприємницької діяльності, порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог, що не може становити менше двох і більше трьох місяців з дня опублікування повідомлення про прийняття фізичною особою – підприємцем рішення щодо припинення підприємницької діяльності.
2. Після внесення запису про прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців щодо рішення фізичної особи – підприємця про припинення нею підприємницької діяльності публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
3. Кожна вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов\’язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається фізичною особою – підприємцем, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше п\’ятнадцяти днів з дня отримання фізичною особою – підприємцем відповідної вимоги кредитора.
4. Вимоги кредиторів, не визнані фізичною особою – підприємцем, діяльність якої припиняється, якщо кредитор у місячний строк з дня одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, та вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, не задоволені через відсутність майна, вважаються погашеними.
У разі припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця вимоги її кредиторів задовольняються у такій черговості:
1) у першу чергу задовольняються вимоги щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров\’я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом;
2) у другу чергу задовольняються вимоги найманих працівників, пов\’язані з трудовими відносинами, вимоги автора про плату за використання результату його інтелектуальної, творчої діяльності;
3) у третю чергу задовольняються вимоги щодо податків, зборів (обов\’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов\’язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, інших сум, що пов\’язані з такими зобов\’язаннями;
4) у четверту чергу задовольняються всі інші вимоги.
Вимоги однієї черги задовольняються пропорційно до суми вимог кожного кредитора цієї черги.
5. Підприємницька діяльність фізичної особи – підприємця є припиненою з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців запису про державну реєстрацію припинення такої діяльності.
 
Коментар:
 
норми даної статті Цивільного кодексу України дещо співзвучні з нормами Закону України \”Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом\”.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code