Науково-практичний коментар до ст. 71 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 71 Цивільного кодексу України

Стаття 71. Правочини, які вчиняються з дозволу органу опіки та піклування
 
1. Опікун не має права без дозволу органу опіки та піклування:
1) відмовитися від майнових прав підопічного;
2) видавати письмові зобов\’язання від імені підопічного;
3) укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договори щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири;
4) укладати договори щодо іншого цінного майна.
2. Піклувальник має право дати згоду на вчинення правочинів, передбачених частиною першою цієї статті, лише з дозволу органу опіки та піклування.
 
Коментар:
 
1. Опікуни та піклувальники, здійснюючи свої права та обов\’язки стосовно підопічного, діють самостійно. Однак деякі юридичні дії, а саме: відмова від майнових прав підопічного; видача письмових зобов\’язань від імені підопічного; укладення договорів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договори щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири; укладення договорів щодо іншого цінного майна, з метою якнайповнішого дотримання інтересів підопічних та інші (ч. 3 ст. 17 Закону України \”Про охорону дитинства\”, Правила опіки та піклування), вони мають право здійснювати лише з дозволу органу опіки та піклування.
 
У разі необхідності відчуження житла, право власності або право користування яким мають діти, для отримання згоди на таке відчуження опікун або піклувальник повинен подати до органів опіки та піклування пакет документів, а саме: 1) заяву встановленого зразка; 2) копії рішення про встановлення опіки, піклування; 3) копії паспорта опікуна, піклувальника; 4) копії свідоцтва про народження дитини; 5) копії документа про право власності на житло або право користування ним, які має дитина, технічного паспорта на житло; 6) копії виписки з державного реєстру нерухомості; 7) письмову згоду дитини, яка досягла семирічного віку, на відчуження житла; 8) копії документів, що підтверджують наявність житла у дитини після його відчуження (договору купівлі-продажу, договору дарування або заяву власників, які купують житло у дитини, про те, що вони продають належне їм житло особисто дитині, до якої додають копії паспортів, документа про право власності, технічного паспорта на житло, виписки з державного реєстру нерухомості).
 
 
Копії зазначених документів обов\’язково подаються разом з їх оригіналами. У разі відсутності оригіналів документів подаються їх нотаріально засвідчені копії.
 
Згода на відчуження житла, право власності на яке або право користування яким має дитина, надається одночасно з нотаріальним оформленням його продажу та купівлі для дитини рівноцінного житла (пункт 2.5 постанови КМУ від 17 жовтня 2007 року N 1228 \”Питання організації виконання законодавства щодо опіки, піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування\”).

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code