Науково-практичний коментар до ст. 86 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 86 Цивільного кодексу України

Стаття 86. Здійснення підприємницької діяльності непідприємницькими товариствами та установами
 
1. Непідприємницькі товариства (споживчі кооперативи, об\’єднання громадян тощо) та установи можуть поряд зі своєю основною діяльністю здійснювати підприємницьку діяльність, якщо інше не встановлено законом і якщо ця діяльність відповідає меті, для якої вони були створені, та сприяє її досягненню.
 
Коментар:
 
1. Коментована стаття наголошує на тому, що всі юридичні особи приватного права можуть здійснювати підприємницьку діяльність. При цьому непідприємницькі товариства та установи з огляду на їх спосіб створення та мету, правосуб\’єктні в підприємницькій сфері настільки, наскільки це відповідає меті їх створення.
 
ЦК дозволяє непідприємницькими товариствами та установами поряд зі своєю основною діяльністю провадити підприємницьку діяльність, якщо інше не встановлено законом і якщо ця діяльність відповідає меті, для якої вони були створені, та сприяє її досягненню.
 
 
2. В даній статті передбачено спеціальну правоздатність непідприємницьких товариств та установ. Норма про обмежену правоздатність є винятком із загального правила ст. 91 ЦК, яке передбачає універсальну або загальну правоздатність юридичної особи приватного права.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code