Науково-практичний коментар до ст. 126 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 126 Цивільного кодексу України

Стаття 126. Вихід з повного товариства
 
1. Учасник повного товариства, яке було створене на невизначений строк, може у будь-який момент вийти з товариства, заявивши про це не пізніше ніж за три місяці до фактичного виходу із товариства.
Достроковий вихід учасника з повного товариства, що засноване на певний строк, допускається лише з поважних причин.
2. Відмова від права вийти з повного товариства є нікчемною.
 
Коментар:
 
1. Повне товариство може бути засноване на невизначений чи на певний строк. Право відмови від участі товариства належить учаснику в усіх випадках, проте порядок його реалізації залежить від строку діяльності товариства.
 
Учасник повного товариства, яке було створене на невизначений строк, може у будь-який момент вийти з товариства за будь-яких причин, заявивши про це не пізніше ніж за три місяці до фактичного виходу. (Ці вимоги стосуються і тих учасників, які виходять зі складу товариства, яке створено для досягнення визначеної мети).
 
Достроковий вихід учасника з повного товариства, що засноване на певний строк, допускається лише з поважних причин. Коментована стаття не визначає, які обставини є поважними причинами. Це питання вирішується в кожному конкретному випадку в залежності від обставин справи. Ряд причин, які можуть бути визнані поважними, може бути визначений в засновницькому договорі товариства. Такі причини можуть носити і суб\’єктивний характер, наприклад, хвороба учасника. У випадку виходу учасника з товариства з поважних причин, Кодекс не вимагає від учасника попереднього повідомлення про вихід з товариства.
 
2. Як вже зазначалось, кожен учасник повного товариства має право на вихід з цього товариства і це право учасника є невід\’ємним.
 
Відмова від права вийти з повного товариства є нікчемною.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code