Науково-практичний коментар до ст. 131 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 131 Цивільного кодексу України

Стаття 131. Звернення стягнення на частину майна повного товариства, пропорційну частці учасника товариства у складеному капіталі
 
1. Звернення стягнення на частку учасника у складеному капіталі повного товариства за його власними зобов\’язаннями допускається тільки у разі недостатності іншого майна для задоволення вимог кредиторів. У разі недостатності майна учасника повного товариства для виконання його зобов\’язань перед кредиторами вони можуть вимагати у встановленому порядку виділу частини майна повного товариства, пропорційної частці учасника-боржника у складеному капіталі товариства.
2. Частина майна повного товариства, пропорційна частці учасника-боржника у складеному капіталі, виділяється у грошовій формі чи в натурі відповідно до балансу, складеного на момент вибуття такого учасника з товариства.
 
Коментар:
 
Оскільки складений капітал належить товариству як самостійному суб\’єкту господарських відносин, а не його окремим учасникам, то кредитор одного із учасників товариства не може звернути стягнення за зобов\’язаннями такого учасника на майно товариства. Таке звернення стягнення можливе лише бути здійснене на частку такого учасника у складеному капіталі, але лише у випадку, передбаченому даною статтею:
 
– звернення стягнення на частку учасника у складеному капіталі повного товариства за його власними зобов\’язаннями можливо лише у випадку недостатності іншого майна цього учасника для задоволення вимог кредиторів та виділення частини майна повного товариства, пропорційної частці учасника-боржника у складеному капіталі товариства.
 
Частка учасника у складеному капіталі товариства визначається як частина майна повного товариства, пропорційна частці учасника-боржника у складеному капіталі. Така частка буде виділятися у грошовій формі чи в натурі відповідно до балансу, складеного на момент вибуття такого учасника з товариства.
 
Відповідно до статті 129 цього Кодексу повне товариство може прийняти рішення про визнання учасника повного товариства таким, що вибув із його складу у разі звернення стягнення на частку учасника у складеному капіталі повного товариства. Крім того, безпосереднє звернення стягнення на частку учасника у складеному капіталі повного товариства виключено.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code