Науково-практичний коментар до ст. 142 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 142 Цивільного кодексу України

Стаття 142. Договір про заснування товариства з обмеженою відповідальністю
 
1. Якщо товариство з обмеженою відповідальністю засновується кількома особами, ці особи у разі необхідності визначити взаємовідносини між собою щодо створення товариства укладають договір у письмовій формі, який встановлює порядок заснування товариства, умови здійснення спільної діяльності щодо створення товариства, розмір статутного капіталу, частку у статутному капіталі кожного з учасників, строки та порядок внесення вкладів та інші умови.
2. Договір про заснування товариства з обмеженою відповідальністю не є установчим документом. Подання цього договору при державній реєстрації товариства не є обов\’язковим.
 
Коментар:
 
1. Коментована стаття задекларувала право (а не обов\’язок) засновників товариства з обмеженою відповідальністю укласти договір про заснування товариства з обмеженою відповідальністю. Цей договір не є установчим документом і врегульовує взаємовідносини засновників між собою щодо створення товариства. До істотних умов договору законодавець відніс:
 
– порядок заснування товариства;
 
– умови здійснення спільної діяльності щодо створення товариства;
 
– розмір статутного капіталу;
 
– частку у статутному капіталі кожного з учасників;
 
– строки та порядок внесення вкладів.
 
В договорі можуть бути визначені інші умови за домовленістю сторін. За своєю правовою природою цей договір можна віднести до договорів про спільну діяльність, тому на нього поширюються вимоги, що передбачені цією статтею та статтями, що регулюють відносини про спільну діяльність.
 
Зазначений договір укладається у письмовій формі. Строк дії договору визначається в самому договорі, проте, за загальним правилом, якщо в договорі не визначено інше, він припиняється по досягненню мети, за для якої він укладався – державна реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю. Дія цього договору поширюється лише на засновників товариства, осіб, які підписували договір при його укладені. Подальші зміни у складі учасників не тягнуть за собою необхідність переуступлення прав за цим договором. Внесення змін до статуту, які змінюють по суті положення договору, скажімо, розмір статутного капіталу, теж не передбачають необхідність внесення змін до статуту.
 
2. В першу чергу, коментований договір врегульовує взаємовідносини осіб, які засновують товариство і не є обов\’язковим для укладання, закон не вимагає подання цього договору при державній реєстрації товариства.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code