Науково-практичний коментар до ст. 479 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 479 Цивільного кодексу України

Стаття 479. Визнання прав інтелектуальної власності на компонування інтегральної мікросхеми недійсними
 
1. Права інтелектуальної власності на компонування інтегральної мікросхеми визнаються недійсними з підстав та в порядку, встановлених законом.
 
Коментар:
 
1. Права інтелектуальної власності на компонування інтегральної мікросхеми можуть бути визнані недійсними у судовому порядку у випадку: невідповідності зареєстрованої топографії ІМС умовам охороноздатності; порушення вимог, пов\’язаних з реєстрацією топографії ІМС в іноземних державах; реєстрації топографії ІМС внаслідок подання заявки з порушенням прав інших осіб.
При визнанні реєстрації топографії ІМС недійсною Держдепартамент повідомляє про це у своєму офіційному бюлетені.
2. У випадку визнання свідоцтва недійсним права, що випливають з державної реєстрації топографії ІМС вважаються такими, що не набрали чинності, а отже всі подальші дії з приводу реалізації цих прав з моменту видачі свідоцтва не мають юридичної чинності. Реєстрація топографії ІМС, визнана недійсною, вважається такою, що не набрала чинності, від дати реєстрації топографії ІМС.
3. Чинним законодавством встановлена презумпція оригінальності топографії. Відповідно до ст. 5 Закону України \”Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем\” топографія визнається оригінальною доти, доки не доведено протилежне. Заявлена топографія перевіряється лише на предмет її відповідності формальним вимогам, тобто свідоцтво про реєстрацію топографії ІМС визнається недійсним у разі невідповідності заявленої ІМС критерію оригінальності.
Тому для визнання реєстрації компонування ІМС недійсною будь-яка особа може подати клопотання про проведення експертизи зареєстрованого компонування ІМС на відповідність умовам охороноздатності. За подання клопотання сплачується відповідний збір. На підставі клопотання проводиться експертиза зареєстрованого компонування на відповідність його умовам охороноздатності. Результатом експертизи є експертний висновок, який надсилається особі, що подала клопотання. Негативний висновок експертизи щодо умов охороноздатності топографії не свідчить про автоматичну недійсність свідоцтва. Воно може бути визнаний недійсним лише у судовому порядку. У такому випадку висновок експертизи оцінюється судом разом з іншими доказами по справі. Відомості про визнання свідоцтва недійсним публікуються бюлетені Держдепартаменту одночасно з внесенням відповідних змін до реєстру зареєстрованих топографій інтегральних мікросхем.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code