Науково-практичний коментар до ст. 605 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 605 Цивільного кодексу України

Стаття 605. Припинення зобов\’язання прощенням боргу
 
1. Зобов\’язання припиняється внаслідок звільнення (прощення боргу) кредитором боржника від його обов\’язків, якщо це не порушує прав третіх осіб щодо майна кредитора.
 
Коментар:
 
Прощення боргу є одним із видів припинення зобов\’язання за волею учасників (кредитора). Кредитору надається право звільнити боржника від його обов\’язків. Питання про те, чи є прощення боргу одностороннім правочином, чи для цього необхідна згода боржника, є дискусійним. Але буквальне тлумачення коментованої статті надає можливість стверджувати, що для прощення боргу достатнім є волевиявлення кредитора і боржник не вправі проти цього заперечувати.
Прощення боргу допускається, якщо це не порушує прав третіх осіб щодо майна кредитора. Так, неможливим буде припинення зобов\’язання прощенням боргу, якщо проти кредитора порушена справа про банкрутство та є внесені до реєстру кредитори, а також якщо кредитор зобов\’язався передати майно, яке він має отримати від боржника, третій особі.
Прощення боргу не часто має місце в діловій практиці, оскільки з точки зору податкового законодавства така дія буде вважатися подарунком і відповідним чином оподатковуватися.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code