Науково-практичний коментар до ст. 750 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 750 Цивільного кодексу України

Стаття 750. Обов\’язок набувача забезпечити відчужувача житлом
 
1. Набувач може бути зобов\’язаний забезпечити відчужувача або третю особу житлом у будинку (квартирі), який йому переданий за договором довічного утримання (догляду).
У цьому разі в договорі має бути конкретно визначена та частина помешкання, в якій відчужувач має право проживати.
Коментар:
1. Коментована стаття присвячена випадку, коли право відчужувача на житло забезпечується за рахунок нерухомого майна (квартири, будинку), переданого за договором довічного утримання набувачеві. Право на проживання у відчужуваній квартирі (будинку) може бути передано третій особі, яку визначає відчужувач (у тому числі третій особі, на користь якої укладений договір у порядку ч. 4 ст. 746 ЦК, чи інший особі).
2. Надане житло повинне бути чітко визначене за допомогою визначення в договорі конкретної частини приміщення, її місцезнаходження та ін.
 
3. Крім цього, необхідно додати, що стаття 750 ЦК передбачає можливість визначення у договорі довічного утримання обов\’язку забезпечити відчужувача або третю особу житлом, яке стало власністю набувача. У тому випадку, коли за договором довічного утримання набувач зобов\’язується забезпечити відчужувача або третю особу, на користь якої укладено договір, житлом, причому таким може бути як будинок (квартира), що відчужуються, так і інше житло, в ньому обов\’язково має бути конкретизовано, яке саме житло надається ( квартира або будинок повністю, окрема кімната чи кімнати). При цьому обов\’язок по забезпеченню житлом діє до припинення дії договору довічного утримання. У такому договорі можуть бути передбачені також певні обов\’язки відчужувача чи третьої особи щодо користування цим житлом. Із змісту ст. 750 ЦК можна дійти висновку, що тут діє презумпція безвідплатного надання житла.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code