Науково-практичний коментар до ст. 789 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 789 Цивільного кодексу України

Стаття 789. Плата за прокат речі
 
1. Плата за прокат речі встановлюється за тарифами наймодавця.
Коментар:
Оскільки договір прокату є різновидом договору найму, відносини прокату є оплатними. Плата за прокат встановлюється за тарифами наймодавця. Наймодавець є вільним у визначенні плати за прокат речі з врахуванням вимог розумності та справедливості. Плата за прокат має бути однаковою для всіх наймачів.
При оформленні предметів прокату на термін до 30 діб наймач вносить оплату повністю за весь час користування предметом прокату відповідно до діючих тарифів. За прокат предметів, виданих на тривалий термін (понад місяць), оплата вноситься щомісяця: за перший місяць – при видачі предмета прокату, а за кожний наступний – не пізніше 7 днів після дня закінчення терміну платежу, зазначеного в договорі прокату (замовленні-зобов\’язанні). Оплата за користування окремими предметами прокату (музичні інструменти, швейні машини та інше) здійснюється в пунктах прокату в спеціально виділених приміщеннях за годинним тарифом (п. п. 3.1, 3.2 Порядку надання у тимчасове користування громадянам предметів культурно-побутового призначення та господарського вжитку, затвердженого наказом Українського союзу об\’єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування населення (Укрсоюзсервіс) від 16 грудня 1999 р. N 46).
За прострочення платежу наймач оплачує вартість прокату згідно з тарифами, які діють на момент сплати платежу, а також пеню для юридичних осіб та суб\’єктів підприємницької діяльності в розмірі, установленому договором прокату (замовленням-зобов\’язанням), але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, для фізичних осіб – у розмірі, установленому договором прокату (замовленням-зобов\’язанням), але не більше облікової ставки Національного банку України (п. 3.3 вищезгаданого Порядку).

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code