Науково-практичний коментар до ст. 794 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 794 Цивільного кодексу України

Стаття 794. Державна реєстрація договору найму будівлі або іншої капітальної споруди
 
1. Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладений на строк не менше ніж на три роки, підлягає державній реєстрації.
Коментар:
За правилами коментованої статті договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладений на строк не менше, ніж на три роки, підлягає державній реєстрації. Загальний порядок державної реєстрації таких договорів встановлений Законом України \”Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень\”.
Державна реєстрація договору найму можлива тільки за наявності державної реєстрації в Державному реєстрі прав на об\’єкт договору, які виникли раніше (права власності або інших речових прав). Це дуже важлива послідовність дій.
На сьогодні реєстрацію договорів найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) здійснюють державні та приватні нотаріуси відповідно до Тимчасового порядку державної реєстрації правочинів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. N 671. Державна реєстрація правочинів проводиться шляхом внесення нотаріусом запису до Реєстру одночасно з його нотаріальним посвідченням.
Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) набуває чинності з моменту вчинення його державної реєстрації.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code