Науково-практичний коментар до ст. 878 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 878 Цивільного кодексу України

Стаття 878. Внесення змін до проектно-кошторисної документації
 
1. Замовник має право вносити зміни до проектно-кошторисної документації до початку робіт або під час їх виконання за умови, що додаткові роботи, викликані такими змінами, за вартістю не перевищують десяти відсотків визначеної у кошторисі ціни і не змінюють характеру робіт, визначених договором.
2. Внесення до проектно-кошторисної документації змін, що потребують додаткових робіт, вартість яких перевищує десять відсотків визначеної у кошторисі ціни, допускається лише за згодою підрядника. У цьому разі підрядник має право відмовитися від договору та вимагати відшкодування збитків.
Коментар:
1. Згідно ч. 1 коментованої статті замовник має право вносити зміни до проектно-кошторисної документації до початку робіт або під час їх виконання за умови, що додаткові роботи, викликані такими змінами, за вартістю не перевищують десяти відсотків визначеної в кошторисі ціни і не змінюють характеру робіт, визначених договором. Такі зміни вносяться замовником в односторонньому порядку і підрядник не може відмовитися від виконання додаткових робіт, відповідно до таких змін. Проте, щодо таких змін існують обмеження, а саме за вартістю такі додаткові роботи не перевищують десяти відсотків визначеної в кошторисі ціни і не змінюють характеру робіт, визначених договором.
2. Внесення до проектно-кошторисної документації змін, що потребують додаткових робіт і не відповідають вимогам, встановленим ч. 1 цієї статті, допускаються тільки за згодою підрядника. Крім того, на відміну від ч. 1 даної статті в цьому випадку підрядник має право відмовитися від договору та вимагати відшкодування збитків.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code