Науково-практичний коментар до ст. 1014 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 1014 Цивільного кодексу України

Стаття 1014. Виконання договору комісії
 
1. Комісіонер зобов\’язаний вчиняти правочини на умовах, найбільш вигідних для комітента, і відповідно до його вказівок. Якщо у договорі комісії таких вказівок немає, комісіонер зобов\’язаний вчиняти правочини відповідно до звичаїв ділового обороту або вимог, що звичайно ставляться.
2. Якщо комісіонер вчинив правочин на умовах більш вигідних, ніж ті, що були визначені комітентом, додатково одержана вигода належить комітентові.
Коментар:
1. Загальна спрямованість дій комісіонера виражається в укладенні правочинів на умовах, найбільш вигідних для комітента. При виконанні своїх обов\’язків комісіонер має суворо дотримуватись вимог комітента до вчинення правочину, проте лише якщо такі вимоги зафіксовані у договорі комісії. Якщо зазначені вимоги у договорі відсутні, комісіонер має виконувати свої обов\’язки згідно звичаїв ділового обороту або вимог, що звичайно ставляться.
2. Результатом належного виконання комісіонером своїх обов\’язків може стати укладення правочину на умовах, які є більш вигідними для комітента порівняно з тими, які були визначені договором (наприклад, продаж майна комітента за більшою ціною, ніж ціна, визначена у договорі, або купівля майна за ціною, меншою за встановлену комітентом). В таких випадках закон виходить не з мети заохочення комісіонера шляхом надання йому права на додаткову винагороду, а стає на позицію охорони інтересів комітента, встановлюючи, що уся додатково одержана вигода належить комітентові.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code