Науково-практичний коментар до ст. 1082 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 1082 Цивільного кодексу України

Стаття 1082. Виконання боржником грошової вимоги факторові
 
1. Боржник зобов\’язаний здійснити платіж факторові за умови, що він одержав від клієнта або фактора письмове повідомлення про відступлення права грошової вимоги факторові і в цьому повідомленні визначена грошова вимога, яка підлягає виконанню, а також названий фактор, якому має бути здійснений платіж.
2. Боржник має право вимагати від фактора надання йому в розумний строк доказів того, що відступлення права грошової вимоги факторові справді мало місце. Якщо фактор не виконає цього обов\’язку, боржник має право здійснити платіж клієнтові на виконання свого обов\’язку перед ним.
3. Виконання боржником грошової вимоги факторові відповідно до цієї статті звільняє боржника від його обов\’язку перед клієнтом.
Коментар:
Із положень коментованої статті випливає, що клієнт та фактор повинні повідомити у письмовій формі боржника про відступлення права вимоги. У такому повідомлені мають бути вказані: чітко визначене право вимоги яке було передане а також ідентифікаційні дані та реквізити фактора, включаючи розрахунковий рахунок, на який повинні бути перераховані грошові кошти.
Також законодавець закріпив у частини 2 даної статті право боржника вимагати надання доказів того, що грошова вимога була відступлена клієнтом фактору.
У разі неотримання таких документів боржник має право виконати зобов\’язання клієнту, подальші негативні наслідки у такому випадку можуть настати для фактора, у зв\’язку з тим, що він мав отримати дані кошти.
Відповідно до частини 3 коментованої статті боржник звільняється від обов\’язку перед клієнтом у тому разі, якщо мало місце виконання боржником обов\’язку фактору.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code