Науково-практичний коментар до ст. 1155 Цивільного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 1155 Цивільного кодексу України

Стаття 1155. Особливості оцінювання результатів інтелектуальної, творчої діяльності, які подані на конкурс
 
1. За наслідками оцінювання результатів інтелектуальної, творчої діяльності, які подані на конкурс, засновник конкурсу (конкурсна комісія, журі) може прийняти рішення про:
1) присудження усіх призових місць та нагород (премій), які були визначені умовами конкурсу;
2) присудження окремих призових місць, якщо їх було встановлено декілька, та нагород (премій);
3) відмову у присудженні призових місць, якщо жодна із робіт, поданих на конкурс, не відповідає його вимогам;
4) присудження заохочувального призу та (або) нагороди (премії).
Коментар:
ЦК України в даній статті окремо закріпив особливості оцінювання робіт (дій), предметом яких є інтелектуальна, творча діяльність. Водночас, виходячи з того, що закон надає виключне право на оцінювання конкурсних робіт і визначення переможця конкурсу засновникові, уявляється, що підсумком не лише зазначеного у ст. 1155 ЦК України, але й взагалі будь-якого конкурсу, може бути прийняття засновником (комісією, журі) одного з рішень, передбачених в цій статті, якщо інше не було визначено засновником (див. коментар до ст. 1154 ЦК України).
 
Стаття 1155 ЦК стосується тільки результатів інтелектуальної, творчої діяльнос­ті, які подані на конкурс. Варіанти рішень, які можуть бути прийняті за наслідками оцінювання результатів інтелектуальної, творчої діяльності, що подані на конкурс, не вичерпуються тими, що названі в ст. 1155 ЦК. Але ці варіанти в будь-якому випадку мають відповідати умовам конкурсу. В іншому випадку до засновника конкурсу може бути пред\’явлена, в тому числі в суді, вимога про виконання зобов\’язання в натурі.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code