Науково-практичний коментар до ст. 43-5 Господарського процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 43-5 Господарського процесуального кодексу України

Стаття 43(5). Наслідки подання заяви про вжиття запобіжних заходів, що не відповідає вимогам закону
 
Суддя, встановивши, що заяву про вжиття запобіжних заходів подано без додержання вимог, викладених у статті 433 цього Кодексу, або не оплачено судовим збором, виносить ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для виправлення недоліків.
Коли заявник відповідно до вказівок судді у встановлений строк не виконає всі перелічені у статті 433 цього Кодексу вимоги та не сплатить судовий збір, заява вважається неподаною і повертається заявнику, про що суддя виносить мотивовану ухвалу.
 
Коментар:
1. Відповідно до п. 11 рекомендацій президії Вищого господарського суду України \”Про деякі питання практики вирішення спорів, пов\’язаних із захистом прав інтелектуальної власності\” декретом Кабінету Міністрів України \”Про державне мито\” не передбачено розміру ставок державного мита із заяв про вжиття запобіжних заходів. Отже, до внесення відповідних змін до цього декрету у господарського суду немає правових підстав для винесення ухвали про залишення такої заяви без руху у зв\’язку з тим, що її не оплачено державним митом.
Сплата витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу із заяв про вжиття запобіжних заходів законом не передбачена.
Про повернення заяви про вжиття запобіжних заходів судя виносить мотивовану ухвалу, яку разом із доданими до неї документами та іншими доказами повертає заявнику.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code