Науково-практичний коментар до ст. 111-22 Господарського процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 111-22 Господарського процесуального кодексу України

Стаття 111(22). Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
 
Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами реєструється у Верховному Суді України в день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду. Суддя-доповідач протягом трьох днів постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
Суддя-доповідач протягом п\’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
1) виносить ухвалу про витребування матеріалів справи та направляє її до відповідного суду;
2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
21) вирішує питання про поновлення строку для подання заяви про перегляд судового рішення або про залишення заяви без розгляду, якщо таке питання не розглядалося у Вищому господарському суді України;
3) доручає відповідним фахівцям науково-консультативної ради при Верховному Суді України підготувати науковий висновок щодо норми матеріального права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції у подібних правовідносинах;
4) визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо суті правового регулювання цією нормою закону, та дає розпорядження про їх виклик до суду;
5) здійснює інші заходи, необхідні для вирішення питання про усунення розбіжностей у застосуванні норми матеріального права.
За наслідками проведення підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь і постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
Коментар:
Коментована стаття визначає можливість оскарження у касацій­ному порядку не лише постанов, а й ухвал Вищого господарського суду України. Але до Верховного Суду України може бути подана касаційна скарга (подання) лише на ухвалу Вищого господарського суду Ук­раїни, якою суд повернув касаційну скаргу позивачеві. У прийнятті касаційної скарги (подання) на інші ухвали Вищого господарського суду України Верховний Суд України на підставі зазначеної статті відмовляє, про що складається відповідний проце­суальний документ.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code