Науково-практичний коментар до ст. 111-28 Господарського процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 111-28 Господарського процесуального кодексу України

Стаття 111(28). Обов\’язковість судових рішень Верховного Суду України
 
Рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов\’язковим для всіх суб\’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов\’язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України.
Невиконання судових рішень Верховного Суду України тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Рішення Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених статтею 11116 цього Кодексу, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня їх прийняття.
Коментар:
 
В господарських провадженнях дана норма має значення перш за все по відношенню до судів попередніх інстанцій, а також по відношенню до органів державної виконавчої служби. У разі скасування касаційною інстанцією рішень судів попередніх інстанцій, які були направлені на примусове виконання до органів державної виконавчої служби, державна виконавча слуба має припинити проведення виконавчих дій за скасованими рішеннями судів попередніх інстанцій в обов\’язковому порядку.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code