Науково-практичний коментар до ст. 121 Господарського процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 121 Господарського процесуального кодексу України

Стаття 121. Відстрочка або розстрочка виконання рішення, зміна способу та порядку виконання рішення, ухвали, постанови
 
При наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
При відстрочці або розстрочці виконання рішення, ухвали, постанови господарський суд на загальних підставах може вжити заходів щодо забезпечення позову.
Про відстрочку або розстрочку виконання рішення, ухвали, постанови, зміну способу та порядку їх виконання виноситься ухвала, яка може бути оскаржена у встановленому порядку. В необхідних випадках ухвала надсилається установі банку за місцезнаходженням боржника або державному виконавцю.
Мирова угода, укладена сторонами у процесі виконання судового рішення, подається на затвердження господарського суду, який прийняв відповідне судове рішення. Про затвердження мирової угоди господарський суд виносить ухвалу.
 
Коментар:
Відповідно до ст. 33 Закону України \”Про виконавче провад­ження\” за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою або за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення чи зміну способу і порядку виконання.
Рішення про відстрочку або розстрочку виконання, встановлення чи зміну способу і порядку виконання має бути прийнято у десяти­денний строк і може бути оскаржено у встановленому порядку.
З інших рішень відстрочка або розстрочка виконання, встанов­лення чи зміна способу і порядку виконання не допускаються.
Відстрочка виконання рішення суду про звернення стягнення на предмет іпотеки не призводить до призупинення нарахування про­центів за угодою про іпотечний кредит чи зміни прав та обов\’язків сторін щодо основного зобов\’язання боржника.
Відстрочка виконання рішення суду про звернення стягнення на предмет іпотеки не допускається у разі, якщо:
—іпотеку включено до іпотечного пулу;
відстрочка може призвести до істотного погіршення фінансо­вого стану іпотекодержателя;
проти іпотекодавця чи іпотекодержателя порушено справу про визнання його банкрутом;
іпотекодавець раніше мав несплачені зобов\’язання чи був неплатоспроможним;
є вірогідність, що протягом періоду відстрочки не буде спла­чено зобов\’язання.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code