Науково-практичний коментар до ст. 122-11 Господарського процесуального кодексу України | Адвокат Прокопенко Вадим, г. Киев

Науково-практичний коментар до ст. 122-11 Господарського процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 122-11 Господарського процесуального кодексу України

Стаття 122-11. Ухвала господарського суду про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду або про відмову у його видачі
 
За результатами розгляду заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду господарський суд виносить (постановляє) ухвалу про видачу виконавчого документа або про відмову у видачі виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду за правилами, передбаченими цим Кодексом для прийняття (ухвалення) рішення.
В ухвалі господарського суду мають бути також зазначені:
1) найменування і склад третейського суду, який прийняв рішення;
2) прізвища, ім\’я та по батькові (найменування) сторін третейського спору;
3) дані про рішення третейського суду, за яким заявник просить видати виконавчий документ;
4) вказівка про видачу виконавчого документа або про відмову у його видачі.
Ухвала господарського суду про відмову у видачі виконавчого документа може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку протягом п\’ятнадцяти днів з дня її винесення господарським судом.
Після набрання законної сили ухвалою про відмову у видачі виконавчого документа спір між сторонами може бути вирішений господарським судом у загальному порядку.
Ухвала господарського суду про відмову у видачі виконавчого документа, якщо вона не була оскаржена в апеляційному порядку, набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
У разі подання апеляційної скарги ухвала господарського суду набирає законної сили після розгляду справи господарським судом апеляційної інстанції.
Ухвала про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду направляється сторонам протягом п\’яти днів з дня її прийняття.
Сторона, на користь якої виданий виконавчий документ, одержує його безпосередньо у господарському суді.
Після розгляду господарським судом заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду справа підлягає поверненню до постійно діючого третейського суду.

Коментар:

Ухвала про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду сама по собі не є виконавчим документом, але є підставою для видачі виконавчого документа господраського суду – наказу.

Ухвала господарського суду про відмову у видачі виконавчого документа підлягає оскарженню сторонами в апеляційному порядку.
 
У разі відмови господарським судом у видачі виконавчого документа, спір між сторонами може бути переданий на вирішення господарського суду в загальному порядку.
 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code