Науково-практичний коментар до ст. 127 Господарського кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 127 Господарського кодексу України

Стаття 127. Інші форми об\’єднання інтересів підприємств
 
1. Законом можуть визначатися й інші форми об\’єднання інтересів підприємств (союзи, спілки, асоціації підприємців тощо), не передбачені у статті 120 цього Кодексу.
Коментар:
З розвитком ринкових відносин в Україні розвиваються і форми підприємницької діяльності. Для того щоб успішно працювати в умовах ринкової конкуренції та реалізовувати значні фінансові, промислові та інші проекти, підприємствам уже недостатньо функціонування в рамках окремих організаційно-правових форм, і тому вони прагнуть об\’єднуватись у групи підприємств за галузевим, територіальним чи іншим принципом.
 
Основними видами господарських об\’єднань відповідно до ст. 120 цього Кодексу виступають асоціації, корпорації, концерни та консорціуми. Проте наведена класифікація об\’єднань підприємств не є вичерпною, оскільки коментованою статтею передбачено, що підприємства можуть об\’єднуватись і в інші форми об\’єднань інтересів підприємств, що визначаються законом (союзи, спілки, асоціації підприємців тощо).
Крім того, в інших країнах світу досить успішно функціонують і інші види об\’єднань підприємств, такі як трасти, синдикати, комбінати тощо, які, можливо, з часом з\’являться і в Україні.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code