Науково-практичний коментар до ст. 249 Господарського кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 249 Господарського кодексу України

Стаття 249. Гарантії прав суб\’єктів господарювання у разі неправомірного застосування до них адміністративно-господарських санкцій
1. Суб\’єкт господарювання має право оскаржити до суду рішення будь-якого органу державної влади або органу місцевого самоврядування щодо застосування до нього адміністративно-господарських санкцій.
2. У разі прийняття органом державної влади або органом місцевого самоврядування акта, що не відповідає законодавству, і порушує права чи законні інтереси суб\’єкта господарювання, останній відповідно до статті 20 цього Кодексу має право звернутися до суду із заявою про визнання такого акта недійсним.
3. Збитки, завдані суб\’єкту господарювання у зв\’язку з неправомірним застосуванням до нього адміністративно-господарських санкцій, підлягають відшкодуванню в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами.
Коментар:
Суб\’єкт господарювання, до якого неправомірно були застосовані адміністративно-господарські санкції, має право на судовий захист.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 ГК України кожний суб\’єкт господарювання має право на захист своїх прав та законних інтересів.
Одним із способів захисту прав та законних інтересів суб\’єкта господарювання є визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб\’єктів, що суперечать законодавству, ущемляють права та законні інтереси суб\’єкта господарювання.
Порядок відшкодування збитків у сфері господарювання, у тому числі завданих суб\’єкту господарювання через неправомірне застосування до нього адміністративно-господарських санкцій, встановлений гл. 25 ГК України.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code