Науково-практичний коментар до ст. 255 Господарського кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 255 Господарського кодексу України

Стаття 255. Відшкодування збитків
1. Збитки, заподіяні зловживанням монопольним становищем, антиконкурентними узгодженими діями, дискримінацією суб\’єктів господарювання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, а також збитки, заподіяні внаслідок вчинення дій, визначених цим Кодексом як недобросовісна конкуренція, підлягають відшкодуванню за позовами заінтересованих осіб у порядку, встановленому законом.
Коментар:
Порушення у сфері економічної конкуренції є порушеннями конституційного господарського правопорядку. Ці порушення можуть викликати додаткові втрати з боку суб\’єктів господарювання – конкурентів і споживачів, що призводить до виникнення деліктних відносин. Особи, яким заподіяно шкоду внаслідок порушення законодавства про захист економічної конкуренції, можуть звернутися до суду із заявою про її відшкодування.
Шкода, заподіяна порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченими пп. 1, 2, 5, 10, 12, 18, 19 ст. 50 Закону України \”Про захист економічної конкуренції\”, відшкодовується особою, що вчинила порушення, у подвійному розмірі завданої шкоди.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code